Home / Oda Dekorasyonu / Oda Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Oda Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Tüketim çılgınlığının hat safhalara ulaştığı şu zamanlarda tüketimi azaltmak, eski ve artık malzemeleri değerlendirmek, aynı zamanda üretime kıyısından köşesinden katkıda bulunmak için ortaya çıkan en iyi fikirlerden bir tanesidir kendin yap (DIY) fikirleri. Bu fikirler yurt dışında “do it yourself (DIY)” olarak adlandırılır ve proje olarak görülür. Bu kelime grubunun anlamı hem “kendin tek başına yap” demeye gelir hem de “kendin için yap” anlamına gelir. El yapımı malzemelerden çok eski malzemeleri atmak yerine onları değerlendirmek amaçlı ortaya çıkmış fikirlerdir. Oda Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri konusunda kullanılabildiği gibi bahçeden banyoya, kafelerden restoranlara kadar aklınıza gelebilecek her yerin dekorasyon fikirleri konusunda faydalanabilirsiniz. Yani herhangi bir yerde gördüğünüz kendin yap (DIY) fikirleri sayesinde hayatınızdaki her yeri güzelleştirebilir, atık malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Kağıt veya plastiği biz geri dönüştüremeyiz ancak eskimiş kıyafetleri, boş şişeleri veya eskimiş artık kullanılmayan ahşap bir mobilyayı değişik şekillerde kullanmak için geri dönüştürebiliriz.

Bugünkü yazımızda sizlere, Oda Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri ile bu fikirleri nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Ağırlıklı olarak ev içerisinde, yatak odasından mutfağa, salondan banyoya kadar her yerde kullanabileceğiniz bu fikirleri isterseniz biraz farklılaştırarak balkonlarınızda veya bahçelerinizde de kullanabilirsiniz. Bir oda dekorasyonunda temel amaç, akıllı depolama alanları meydana getirmektir. Bu da eşyaların ortadan kalkmasını sağlayarak olur. Dolap dışında eşyaların ortadan kalkmasına en fazla yardımcı olan aksesuarlar tabii ki duvar raflarıdır.

Çocukların yattığı ranzalar, çocuklar büyüyüp evden ayrıldıklarında çöpe gitmek dışında bir işe yaramazlar. Peki siz bu ranzayı parçalasanız, bir marangozdan yardım alarak şekil verseniz ve bir matkap, birkaç dübel ile bu parçaları duvarlara monte etseniz mükemmel olmaz mı? Bu parçaları isterseniz zımparalayarak düzleştirebilir ve bunları boyayabilir, üzerine desenler çizebilirsiniz. İsterseniz cilalayabilirsiniz de. Bu parçaları kullanarak köşeleri değerlendirebilir, harika köşe rafları yapabilirsiniz. Kitaplarınızı, defterlerinizi yerleştirebilir, dolayısı ile el yapımı bir kütüphaneye sahip olabilirsiniz.

About iga

Check Also

Villa Odası Dekorasyonu

İnsanlar benimsemiş oldukları stilleri, giyim kuşamlarına ve yaşadıkları alanlara yansıtırlar. Ev dekore ederken de benimsemiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.