Home / Oda Dekorasyonu / Oda Dekorasyonu 2022

Oda Dekorasyonu 2022

Oturma odası dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır. Bu yazımızda, odalarını yenilemek isteyenlere, daha şık ve kullanışlı hale getirecek bazı güncel önerilerimiz var: Oda Dekorasyonu 2022! Oda dekorasyonu nasıl yapılır? Oda dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Bu tarz soruların cevabı yazımızda sizleri bekliyor.

Çoğu insan, evdeyken vaktinin büyük bir kısmını oturma odasında geçirir. Böylesine bol vakit harcanan bir alanda, işlevsellik ve konfor ön planda olmalıdır. İşte, odanızı dekore ederken faydalanabileceğiniz bazı ipuçları:

  • Dekorasyona ilk önce, duvarınızda kullanacağınız renge karar vererek başlayın. Duvarınızda gözü yoran karmaşık renkler yerine daha sade bir renk tercih edin ancak mekana canlılık kazandırmak için bazı duvarlar farklı renkte olabilir, tabii ki çok uç renkler olmamak kaydıyla! Boya ile uğraşmak istemezseniz farklı temalarda birçok seçeneği olan duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz.
  • Odanızda bir orta sehpa bulunmalıdır. mobilyalarınızı da bu orta sehpanın etrafına yerleştirirseniz samimi bir ortam yaratmış olursunuz.
  • Geniş bir odaya sahipseniz sallanan koltuk, küçük sehpa ve abajur gibi aksesuar ve mobilyalardan faydalanarak sevimli bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz.
  • Gömme dolaplardan ya da duvara monte olanlardan yararlanabilirsiniz. Böylece fazlalık eşyalarınız da gözünüze batmamış olur.
  • Orta sehpa ve koltuk tavsiyemizde olduğu gibi minderler de ortama samimi bir hava katacaktır. Odanızın boş bir köşesine bu minderleri yerleştirdiğinizde yeni bir oturma alanı ortaya çıkardınız demektir.

Bu yazımızda, oda dekorasyonu hakkında fikir sahibi olmanız adına genel bazı önerilere yer verdik. Daha detaylı tavsiyeler için sitemizdeki diğer başlıklara da göz atabilirsiniz.

About iga

Check Also

Villa Odası Dekorasyonu

İnsanlar benimsemiş oldukları stilleri, giyim kuşamlarına ve yaşadıkları alanlara yansıtırlar. Ev dekore ederken de benimsemiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.