Home / Oda Dekorasyonu / Retro Oda Dekorasyonu

Retro Oda Dekorasyonu

Bugünkü yazımızda, geçmişe ait izleri evinizde yaşatacak, dikkat çekici bir dekorasyon modeli var: Retro Oda Dekorasyonu! Retro oda dekorasyonu ile birlikte insanlar, özlem duydukları zamanları evlerinde yaşatabiliyorlar. Eğer insanlar retro tarz bir dekorasyon yapmak istiyor ise eskiyi hatırlatan eşyalar kullanmalıdır. Bunun için güncel olarak üretilen eski model nostaljik eşyalar tercih edilebilir. Antikacılardan eşya temin etmek daha maliyetli olsa da istenilen görünümü desteklemeye büyük katkı sağlayacaktır.

Özellikle de aile bireylerinin akşam saatlerinde birlikte vakit geçirdiği oturma odası dekorasyonu oldukça önemlidir. Bu alan hem pozitif enerji vermeli hem de aile üyeleri arasındaki iletişimi güçlendirmelidir. Oturma odanız, bütün aile bireylerinin zevkine hitap edecek biçimde dekore edilebilir ve kişiler için eğlenceli bir ortam haline getirilebilir.

Eskitme Eşyalar

Eskitme eşyalar ile birlikte retro tarz elde etmek, oldukça basittir. Retro tarz elde etmek az maliyet ile gerçekleştirebileceğiniz bir dekorasyon modelidir. Eskiyen eşyaları atmak yerine üzerinde değişiklikler yaparak kullanmak, oldukça şık eşyalar ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Eskiyen mobilyalar atılmaz ve üzerinde değişiklikler yapılır ise az maliyet ile nostaljik dekoratif ürünler elde edilecektir.

Eskitme boyalar, su bazlı akrilik boya ve fırça gibi malzemeler ile beraber eşyalarda istenilen görünüm elde edilir. İnsanlar evde birkaç saatlerini ayırarak bu mobilyaları pratik bir şekilde yapabilirler. Masa, sehpa, sandalye gibi tüm ahşap mobilyalar, bu yöntem sayesinde değiştirilebilir. İstenilen renk tonları kullanılarak mobilyalara canlılık verilebilir.

Çini Tabaklar

1970’li yılların vazgeçilmez dekoratif ürünleri arasında yer alanlardan biri de hiç şüphesiz ki çini tabaktır. Eski yıllarda kullanılan tabaklar temizlenerek kullanışlı hale getirilebilir. Duvarlara asılan bu tabaklar eski zamanlardan günümüze kadar, oldukça dikkat çekmiştir. Farklı boyama tekniklerinin de olduğu çini tabaklar ile insanlar, kendilerine özgü dekorasyon tarzı elde edebilirler.

Kadife Mobilyalar

Eski yıllarda yaygın olarak kullanılmış olan alternatiflerden birisi de kadife mobilyalardır. Oturma odası dekorasyonunda kullanılan örtü ve kumaşların kadife olanlardan tercih edilmesi, dönemi yansıtmaya katkı sağlayacaktır. Retro tarzda ön plana çıkan canlı renk tonları; lacivert, pembe ve yeşildir. Bu renk tonlarında tercih edilen kadife kumaşlar ile birlikte oturma odası mobilyalarında istenilen görünüm elde edilebilir. Bu ve benzeri küçük dokunuşlarla oturma odasında istenilen tarz yaratılabilir.

About iga

Check Also

Villa Odası Dekorasyonu

İnsanlar benimsemiş oldukları stilleri, giyim kuşamlarına ve yaşadıkları alanlara yansıtırlar. Ev dekore ederken de benimsemiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.