Home / Oda Dekorasyonu / Dikdörtgen Oda Dekorasyonu

Dikdörtgen Oda Dekorasyonu

Dikdörtgen oda dekorasyonu yapılırken oda tipine ve şekline göre uygun bir yol haritası çizilmeli ve her şeye bu kapsamda karar verilmelidir. Bu sebeple dar oda dekorasyonu yapmak istiyorsanız bu durumda dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Dar oda dekorasyonu yaparken çok kapsamlı düşünmek gerekiyor. Bu sebeple dikdörtgen oda dekorasyonunda eşyaları seçerken büyük olandan ziyade daha uzun olanlardan yana tercihte bulunmak gerekir.

Dar odaların en büyük problemi eşyaların konulduktan sonra kalabalık bir görüntü oluşturmasını sağlamasıdır. Bu sebeple yığıntı bir görüntü oluşturmaktan ziyade daha az eşyalarla dekorasyonu tamamlamak gerekir.

Dikdörtgen Oda Dekorasyonu

Dar odalar genellikle küçük evlerden oluşur. Bu sebeple bu tip evlerin odaları da daha küçüktür. Dikdörtgen şeklinde odalara dekorasyon yapılırken mutlaka salonun mimari yapısına uygun hareket edilmesi gerekir. Oturma gurubu tercih edilirken duvarın rengine uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Boğucu renkler, mobilyanın şıklığına gölge düşüreceği gibi, oda içinde sıkıcı ve somurtkan bir duruş sergileyecektir.

Dikdörtgen Şeklindeki Odalarda Aksesuar Tercihi

Dikdörtgen odalarda aksesuar tercihi yaparken de dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü büyük ve geniş aksesuarlar yerine daha minyatür olanları seçmenizde yarar vardır.

Dikdörtgen odalarda zikzak şeklinde hareket etmek odanın dekorasyonunun göze hoş gelmemesine neden olacaktır. Mobilyalarda insanların birbiriyle iletişiminin kopuk olmamasına özen gösterilmesi gerekiyor. Bunun için eşyalar kadar, eşyaların yerleşimine de dikkat etmek icap ediyor.

Dikdörtgen mobilyaları döşerken çoğunlukla eşyaların duvara yaslanması sağlanır ancak bu yapılan olan önemli hatalardan bir tanesidir. Yaşam alanlarını kalabalık göstermemek için eşyaların duvara yaslanması estetik olarak çirkin bir görüntünün oluşmasına sebep olur ve bu da maalesef istediğiniz dekorasyona ulaşamamanıza neden olacaktır.

Dikdörtgen Oda Dekorasyonunda Eşya Tercihi

Dikdörtgen şeklindeki odaları dekore ederken eşya seçiminde köşesiz olanları tercih etmenizde fayda var. Böylece oda içinde ferah bir görüntü elde etmiş ve yumuşak geçişler yapmış olursunuz. Köşesiz, oval ve yuvarlak eşya modelleri bu tip odalar için oldukça biçilmiş kaftandır.

About iga

Check Also

Villa Odası Dekorasyonu

İnsanlar benimsemiş oldukları stilleri, giyim kuşamlarına ve yaşadıkları alanlara yansıtırlar. Ev dekore ederken de benimsemiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.