Home / Oda Dekorasyonu / Kare Oda Dekorasyonu

Kare Oda Dekorasyonu

Odanızı dekore ederken bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurmanız ve öncelik olarak belirlemeniz gerekiyor. Kare oda dekorasyonu yapılırken dikkat edilecek en önemli unsur, salonun geometrik yapısıdır. Kare bir oda dekore etmek istiyorsanız birkaç yöntem denemeniz gerekiyor. Özellikle eşyalarınızı nasıl konumlandırmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Böylece doğru eşyaları satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için kare oda dekorasyonunun nasıl yapılmasına gerektiğine ve bazı püf noktalarına değindik. Keyifli okumalar!

Kare Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Geniş bir odaya sahipseniz o zaman, ona uygun mobilyaları seçmeniz gerekir. Kare şeklindeki odaların genellikle alanları geniştir. Bu sebeple eşyalarınızı alırken özgürlük sınırlarınız daha geniş olacaktır.

Kare odalara sahip evler, dikdörtgen olanlara göre daha şanslıdır. Çünkü mobilyalarınızı ister karşılıklı isterseniz çapraz konumlandırabilme imkanına sahip olursunuz. Geçiş alanlarınızın daha geniş olması ise eşyaları yerleştirme konusunda size artı puan sağlayacaktır.

Odalarda mobilya seçimi kadar bu mobilyaların renkleri de oldukça önemlidir. Kare bir odaya sahipseniz renk seçimine de dikkat etmeniz de fayda vardır.

Kare Odalarda Renk Seçimi

Eğer ki mekân içerisinde yaşıyorsanız kesinlikle bu mekânın renk tercihi ve mobilya seçimi önemlidir. Çünkü mekân, aynı zamanda sizi ruhsal ve de fiziksel olarak dinlendirecek ve rahatlatacak en önemli alanınızdır.

Oda dekorasyonunda renk seçimi oldukça önemlidir. Bu durumu gerek mobilyanız üzerinde kullanmış olduğunuz renkler anlamında, gerekse salonunuzun duvarlarının renkleri anlamında değerlendirebilirsiniz.  Yaşadığınız mekân sizi her yönüyle etkileyeceği için onu bir bütün olarak ele almalısınız. Genelde bizler mekânlarımızı dekore ederken mekânı görenleri etkilemeye yönelik düşünürüz fakat kendiniz noktasında da mekândaki tercihler oldukça önemlidir.

Satın aldığınız her ürünün birbiriyle ortak noktalar taşımasını isteriz ki tercih yapmanız daha da kolaylaşsın. Mobilyalarda uygun renk tercihi mimari kadar önemli bir konudur. Bu yüzden de bu fark yaratıcı özellikler sayesinde evinizin tasarımı ve kişiselleştirilmesi çok daha kolay olacaktır.

Kare Odalarda Mobilya Tercihi

Kare şeklindeki odalarda mobilya seçerken sınırsız özgürlüğe sahip olursunuz. Eşyalarınızı odanızın şekline göre yerleştirdiğinizde içeride istediğiniz kadar alan ayırabilirsiniz. Geniş bir odaya sahip olmak yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi evin merkezini baştan yenilemek anlamına geldiği için odayı en güzel şekilde dekore ettiğinizde evinizin geneline yayılan bir şıklığı da elde etmiş olursunuz.

Kare odalarda aydınlatmayı ise merkezden yapabilir veya tavanın birçok bölümünden yapabilirsiniz. Önemli olan; doğru aydınlatmanın, doğru bir şekilde mobilya üzerine yansıtılabilmesini sağlamaktır.

About iga

Check Also

Villa Odası Dekorasyonu

İnsanlar benimsemiş oldukları stilleri, giyim kuşamlarına ve yaşadıkları alanlara yansıtırlar. Ev dekore ederken de benimsemiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.