Home / Oda Dekorasyonu / İngiliz Tarzı Oda Dekorasyonu

İngiliz Tarzı Oda Dekorasyonu

İngiliz tarzı oda dekorasyonu modeli, odasını dekore etmek isteyenler arasında en çok tercih edilen dekorasyon modellerinden biridir. Bir evin odaları, en çok vakit geçirildiği en çok vakit geçirilen bölgelerinden bir tanesidir. Salonların her daim şık, modern bir görünüme sahip olmasını isteyen ve alışılmışın dışında bir dekorasyon yaratmayı hedefleyen insanlar İngiliz tarzı oda dekorasyonunu tercih ediyor.
İngiliz tarzı oda dekorasyonu sayesinde odalar, otantik bir görünüme kavuşur.

Country tarzı olarak da bilinen bu oda dekorasyonu, son dönemlerde en çok tercih edilen dekorasyon modelidir. Şık, zarif ve estetik görünümleri ile iç huzuru sizlere aktaran modelleri bulunan İngiliz tarzı oda dekorasyonu modellerinde kullanılan eskitme ürünleri ile istediğiniz şıklığı odanıza taşıyabilirsiniz. İngiliz tarzı dekorasyon modellerinde genel olarak odanın ahengi beyazlığın sunmuş olduğu dinginlik ve ferahlığı, doğa, ahşap ve bol bol çiçek detayları bulunuyor. Bu dekorasyonda genel olarak kullanılan renkler, soft renklerden meydana gelmektedir. Tabiattan alınan ilham ile doğanın tüm renklerini kullanan İngiliz dekorasyonu, benzersiz detayları ile salonlarınızın modern ve kusursuz olmasına yardımcı oluyor.

İngiliz Tarzı Salon Oda Nasıl Yapılır

İngiliz tarzı oda dekorasyonu söz konusu olduğunda pek çok detay karşımıza çıkmaktadır. Bu detayların bir kısmı, asaleti yansıtarak salonlarınıza ayrı bir hava katıyor.

Odalarınızda eşsiz detaylara yer vermek, renklerin uyumunu bir arada kullanarak nostaljik bir salon yaratmak için İngiliz oda dekorasyonu modellerini tercih ederek kendi zevkinize uygun bir salon modeli yaratabilirsiniz. İngiliz oda dekorasyonu yapabilmek için renklerin uyumunu, ahşap detayları ve tablo gibi birçok aksesuarları kullanmanız gerekir. Aşağıdaki adımları uygulayarak İngiliz tarzı oda dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Oymalı Ahşap Mobilyaları 

Oymalı ahşap mobilyaları, İngiliz tarzı oda dekorasyonu modellerinde en çok kullanılan detaylardır. Özellikle oymalı koltuklar ve sandalyeler oda içerisinde mutlaka kullanılması gereken eşyalardır. Ahşap ve deri detayların uyumunu sandalyelerinizde yansıtabilirsiniz. Sandalye rengine karar verirken ortamın gün ışığına göre tercih edebilirsiniz.

Duvarlarda Varak Detaylarına Yer verin

Odanızın duvarlarında varak detayları mutlaka bulunmalı çünkü İngiliz tarzı dekorasyonlar gösterişli modelleri ile ön plandadır. Bu sebeple odanın içerisinde kullanılacak olan tüm detaylar asil ve gösterişli olmalıdır. Odanın detaylarında hem modern hem de ihtişamlı bir görünüm yaratmak için altın renkli duvar çıtalama işlemi yaptırabilirsiniz.

Yüksek Pencereler İngiliz Tarzına Uygun

Yüksek pencereler, İngiliz tarzı dekorasyona uygun olan modellerdir. Bu tarz pencerelerde, özellikle gün ışığı yoğun olarak değerlendirilir. Pencerelerde değişiklik yapmak istiyorsanız evinizin mevcut pencerelerini yüksek pencere ile değiştirerek evinizin ahengini değiştirebilirsiniz.

Salonunuzda Kırsal Bir Etki Yaratın

Dekorasyon ürünlerinizde kırsal etki yaratan ürünlere bolca yer verin. Örneğin; koyu renkli ve ahşap detaylı mobilyalar, doğal keten renkli kumaşların kullanımları artırılması gerekir. Aynı zamanda İngiliz tarzı oda dekorasyonu için olmazsa olmaz ürünlerin başında halılar geliyor.

About iga

Check Also

Villa Odası Dekorasyonu

İnsanlar benimsemiş oldukları stilleri, giyim kuşamlarına ve yaşadıkları alanlara yansıtırlar. Ev dekore ederken de benimsemiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.